Главная » 2010 » Январь » 8 » Яка країна, такі й сувеніри? Студенти шліфують імідж держави
12:42
Яка країна, такі й сувеніри? Студенти шліфують імідж держави
Зміни світ, він цього потребує»,- написано на одному олівці. На іншому: «Кожен витвір – це ризик». Автором першої цитати є Бертольд Брехт, другої – Крістіан Морґенштерн. Ці слова прикрашають так звані «подарунки для підтримки контактів». Так дещо кострубато називаються сувеніри, які при зустрічах роздають німецькі дипломати.
З шармом та іронією про Німеччину
Дарувати гостям, друзям або іноземним представникам можна, звичайно, не лише олівці, але й Бранденбурзькі ворота кишенькового формату, виготовлені з горіхового дерева, або, скажімо, гру Мікадо. Ці маленькі презенти розробили студенти чотирьох німецьких вищих шкіл мистецтва. Їхня мета: з шармом та іронією рекламувати Німеччину.

Bildunterschrift: Гра Євромікадо, підставки під пивні бокали в дизайні автобану, олівці, якими можна поділитися

От і вийшла така собі «Колекція Німеччина»: швидкозшивачі у чорно-червоно-жовтих кольорах – кольорах німецького прапору; парасольки, які допомагають вивчати німецьку, або підставки під пивні келихи, виконані в дизайні вказівників напрямку на автобанах. Студенти не стали цуратися німецьких кліше, таких, як любов до порядку або автомобілів. Навпаки, вони з гумором використали їх, вигадуючи сувеніри.
У Німеччині всім добре відомі попередні подібні кампанії. 2005-го року видавництво Bertelsmann ініціював гасло «Ти – Німеччина». Кампанія супроводжувалася пафосними рекламними роликами, які транслювали по телебаченню, й не менш пафосними плакатами, які тоді розклеїли на вулицях німецьких міст. Ініціативі «Німеччина – країна ідей», за якою стоїть федеральний уряд, теж не зашкодило б трошки гумору й свіжого погляду на речі, зауважують критики.
Класичний каталог як кабінет жахів
«Класичний каталог сувенірів німецького зовнішньополітичного відомства здався нам справжнім кабінетом жахів»,- сказав керівник проекту Аксель Куфус, професор дизайну в Берлінському університеті мистецтв. «Це були типові міні-подарунки – від авторучок, які на четвертий день уже не писали, до вкрай серйозних парасольок».

Bildunterschrift: Парасолька-підручник, липка стрічка для карнавалістів, міні-шарманка з німецькими мелодіями

Наприкінці 2008-го року зовнішньополітичне відомство Німеччини звернулося до Куфуса з ідеєю, чому б не стартувати ініціативу альтернативних сувенірів. На підтримку Куфус залучив до співпраці ще три вищі школи мистецтва в Ессені, Карлсруе та Галле. Так постала креативна студентсько-професорська мережа, яка й мала відшліфувати імідж Німеччини, зробити його сучаснішим, привабливішим, не таким затертим.
Новий каталог містить 20 різних сувенірів. За словами команди дизайнерів, їх активно замовляють посольства й дипломатичні представництва. Найбільшою популярністю користується кубик-рубик, в якого стінки, однак, не пофарбовані в різні кольори, а містять короткі німецькі слова. Складання фраз - ідеальне заняття для дипломатів, якщо вони не знають, чим зайнятися на дозвіллі. Є в каталозі й радіо-будильник. Але він будить не позивними радіостанції, а співом типових дня Німеччини птахів або скандуванням німецьких футбольних вболівальників. А в грі ЄвроМікадо кожна паличка пофарбована в національні кольори однієї з країн ЄС.
"Колекція Німеччина 2.0"
З огляду на величезний успіх таких подарунків студенти розпочали роботу над «Німецькою колекцією 2.0». Презентація має відбутися восени. У фокусі нової колекції дипломатичних сувенірів перебуватимуть мініатюрні технічні моделі, які символізуватимуть німецькі ключові технології.

Автор: Ян Брук, Володимир Медяний
Редактор: Захар Бутирський
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5099218,00.html?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml
Категория: НАШІ НОВИНИ | Просмотров: 560 | Добавил: monkmax | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]